✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R10-0402-4R70F1X001NZCH |
| Manufacturer Product Number: | CH0402FA4R70G |
| Manufacturer : | LIZ |
| Series : | LIZ-CH-High power |
| Type : | High Power Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 0402 |
| Resistance Value : | 4.7Ω(4.7R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±200PPM |
| Resistance Power : | 1/10W |
| Description: | High Power Thick Film Chip Resistor ,0402 ,4.7R ,±1% ,1/10W ,- ,±200PPM ,LIZ-CH |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LIZ |
| Product Series | Type CH |
| Product Type | High Power Thick Film Chip Resistors |
| EU RoHS | 2011/65/EU |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Size | 0402 0603 0805 1206 1210 2010 2512 |
| Resistance Range | 1Ω~22MΩ |
| Resistance Tolerance | D=±0.5% F=±1% G=±2% J=±5% |
| Rated Power | 1=1W 2= 3/4W 3= 1/2W 4= 1/4W 8= 1/8W A= 1/10W B= 2W |
| Operation Temperature | -55℃~+155℃ |
| storage condition | 5~30℃, 30~75%RH. |
| Ceramic substrate | Al2O3 |
| Resistive layer | RuO2 + glass |
| Max Working Voltage | 200V |
| Max Overload Voltage | 500V |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 英文LIZ _Profile_e.pdf |
| 丽智_Compan_Profile.pdf | |
| Electronic | 丽智LIZ-Electronic.pdf |
| 1_LIZ麗智電子產品目錄2020 Q3.pdf | |
| RoHs Report | LIZ_RZ_ROHS.pdf |
| REACH Report | LIZ_RZ_REACH.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-11
Quantity
Unit Price
5
$0.005483
20
$0.004265
100
$0.003656
500
$0.003046
MPQ:10000
MOQ: 10000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

CH2512FBR820G
Thick Film Low Resistance Chip Resistor ,2512 ,0.82R(820mR) ,±1% ,2W ,- ,- ,LIZ-CH
$0.070994 More

CH2512FBR750G
Thick Film Low Resistance Chip Resistor ,2512 ,0.75R(750mR) ,±1% ,2W ,- ,- ,LIZ-CH
$0.070994 More

EHP04JW120KECS
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,120K ,±5% ,1/8W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

EHP04FP13R0FCU
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,13R ,±1% ,1/5W ,- ,±200PPM
$0.000000 More

EHP04FP11K0ECU
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,11K ,±1% ,1/5W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

EHP04FP100RECU
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,100R ,±1% ,1/5W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

EHP04FP150KECU
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,150K ,±1% ,1/5W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

CUH0402J10R0Q10Z
High Power Thick Film Chip Resistor0402 ,10R ,±5% ,1/5W ,- ,±100PPM ,EVER-CUH
$0.008089 More

CUH0402F120KQ10Z
High Power Thick Film Chip Resistor0402 ,120K ,±1% ,1/5W ,- ,±100PPM ,EVER-CUH
$0.009914 More

CUH0402F15K0Q10Z
High Power Thick Film Chip Resistor0402 ,15K ,±1% ,1/5W ,- ,±100PPM ,EVER-CUH
$0.009914 More

CUH0402F12K4Q10Z
High Power Thick Film Chip Resistor0402 ,12.4K ,±1% ,1/5W ,- ,±100PPM ,EVER-CUH
$0.009914 More

EHP04FP143RECU
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,143R ,±1% ,1/5W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

EHP04FP13R3FCU
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,13.3R ,±1% ,1/5W ,- ,±200PPM
$0.000000 More

CUH0402D127KQ10Z
High Power Thick Film Chip Resistor0402 ,127K ,±0.5% ,1/5W ,- ,±100PPM ,EVER-CUH
$0.000000 More

EHP04FP127KFCU
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,127K ,±1% ,1/5W ,- ,±200PPM
$0.000000 More

EHP04JP150RFCU
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,150R ,±5% ,1/5W ,- ,±200PPM
$0.000000 More

EHP04FP100KFCU
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,100K ,±1% ,1/5W ,- ,±200PPM
$0.000000 More

EHP04FP11R3FCU
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,11.3R ,±1% ,1/5W ,- ,±200PPM
$0.000000 More

EHP04FP11R0FCU
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,11R ,±1% ,1/5W ,- ,±200PPM
$0.000000 More

EHP04JW11K0ECS
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,11K ,±5% ,1/8W ,- ,±100PPM
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in