✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R10-1210-100RF1Q0000ZCH |
| Manufacturer Product Number: | CH1210F21000G |
| Manufacturer : | LIZ |
| Series : | LIZ-CH-High power |
| Type : | High Power Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 1210 |
| Resistance Value : | 100Ω |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Resistance Power : | 3/4W(0.75W) |
| Description: | High Power Thick Film Chip Resistor ,1210 ,100R ,±1% ,3/4W(0.75W) ,- ,- ,LIZ-CH |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LIZ |
| Product Series | Type CH |
| Product Type | High Power Thick Film Chip Resistors |
| EU RoHS | 2011/65/EU |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Size | 0402 0603 0805 1206 1210 2010 2512 |
| Resistance Range | 1Ω~22MΩ |
| Resistance Tolerance | D=±0.5% F=±1% G=±2% J=±5% |
| Rated Power | 1=1W 2= 3/4W 3= 1/2W 4= 1/4W 8= 1/8W A= 1/10W B= 2W |
| Operation Temperature | -55℃~+155℃ |
| storage condition | 5~30℃, 30~75%RH. |
| Ceramic substrate | Al2O3 |
| Resistive layer | RuO2 + glass |
| Max Working Voltage | 200V |
| Max Overload Voltage | 500V |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 丽智_Compan_Profile.pdf |
| 英文LIZ _Profile_e.pdf | |
| Electronic | 丽智LIZ-Electronic.pdf |
| 1_LIZ麗智電子產品目錄2020 Q3.pdf | |
| RoHs Report | LIZ_RZ_ROHS.pdf |
| REACH Report | LIZ_RZ_REACH.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-04
Quantity
Unit Price
5
$0.077448
20
$0.060238
100
$0.051632
500
$0.043027
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

CH2512FBR820G
Thick Film Low Resistance Chip Resistor ,2512 ,0.82R(820mR) ,±1% ,2W ,- ,- ,LIZ-CH
$0.070994 More

CH2512FBR750G
Thick Film Low Resistance Chip Resistor ,2512 ,0.75R(750mR) ,±1% ,2W ,- ,- ,LIZ-CH
$0.070994 More

EHP04FW105KECS
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,105K ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

EHP04FP124KECU
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,124K ,±1% ,1/5W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

EHP04FW12K0ECS
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,12K ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

EHP04FP137KECU
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,137K ,±1% ,1/5W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

CUH0402D11R5Q10Z
High Power Thick Film Chip Resistor0402 ,11.5R ,±0.5% ,1/5W ,- ,±100PPM ,EVER-CUH
$0.000000 More

EHP04FW110RECS
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,110R ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

EHP04FP110RFCU
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,110R ,±1% ,1/5W ,- ,±200PPM
$0.000000 More

EHP04FW120RECS
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,120R ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

EHP04JW120RECS
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,120R ,±5% ,1/8W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

EHP04FW11K3ECS
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,11.3K ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

EHP04FP12K7FCU
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,12.7K ,±1% ,1/5W ,- ,±200PPM
$0.000000 More

EHP04FP12R0FCU
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,12R ,±1% ,1/5W ,- ,±200PPM
$0.000000 More

EHP04FW133RECS
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,133R ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

EHP04FP10M0FCU
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,10M ,±1% ,1/5W ,- ,±200PPM
$0.000000 More

EHP04FP11R8ECU
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,11.8R ,±1% ,1/5W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

CUH0402D143KQ10Z
High Power Thick Film Chip Resistor0402 ,143K ,±0.5% ,1/5W ,- ,±100PPM ,EVER-CUH
$0.000000 More

CUH0402F13K0Q10Z
High Power Thick Film Chip Resistor0402 ,13K ,±1% ,1/5W ,- ,±100PPM ,EVER-CUH
$0.009914 More

EHP04FP100KECU
High Power Thick Film Chip Resistor,0402 ,100K ,±1% ,1/5W ,- ,±100PPM
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in