✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0402-4K22F1Y001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0402F4K22Q10Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0402 |
| Resistance Value : | 4.22KΩ(4.22KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC100V |
| Resistance Power : | 1/16W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.22K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-16

HR0402J330RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,330R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F215RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,215R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K74Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.74K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F590KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,590K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K05Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.05K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.1M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F442KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,442K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F330RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,330R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F21K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,21.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F464RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,464R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F52K3Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,52.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F169RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,169R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F487RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,487R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F422RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,422R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F604KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,604K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F576RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,576R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3M90Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.9M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F36K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,36K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F137KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,137K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J470RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,470R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in