✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0402-4M30J1Y001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0402J4M30Q10Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0402 |
| Resistance Value : | 4.3MΩ(4.3MR) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| Voltage Rating : | DC100V |
| Resistance Power : | 1/16W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.3M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _HR.pdf |
| ever_HR..U Series.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-06

HR0402F255RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,255R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F61K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,61.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F470KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,470K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F105RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,105R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F39K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,39.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F18K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,18K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K74Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.74K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F143RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,143R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F549RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,549R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K96Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.96K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F107RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,107R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3K30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.3K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F523RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,523R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K05Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.05K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F59K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,59K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F43K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,43.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F24K3Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,24.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F107KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,107K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F10K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,10.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in