✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0402-52K3F1Y001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0402F52K3Q10Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0402 |
| Resistance Value : | 52.3KΩ(52.3KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC100V |
| Resistance Power : | 1/16W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,52.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| EVER OHMS _HR.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-17

HR0402F60K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,60.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F332RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,332R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F453RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,453R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F237RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,237R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F604KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,604K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F10M0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,10M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K48Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.48K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F11K8Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,11.8K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F360KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,360K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K24Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.24K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K76Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.76K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F300RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,300R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F680KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,680K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J620RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,620R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F226RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,226R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1K30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.3K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F511RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,511R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F309KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,309K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F147KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,147K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F147RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,147R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in