✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0603-100KF1X0000ZCV |
| Manufacturer Product Number: | CV0603FA1003G |
| Manufacturers : | LIZ |
| Series : | LIZ-CV |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0603 |
| Resistance Value : | 100KΩ |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Resistance Power : | 1/10W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor ,0603 ,100K ,±1% ,1/10W ,- ,- ,LIZ-CV |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LIZ |
| Product Series | CV Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| EU RoHS | 2011/65/EU |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Size | 0603 0805 1206 1210 2010 2512 |
| Resistance Range | 100K~100MΩ |
| Resistance Tolerance | F=±1% G=±2% J=±5% |
| Rated Power | 1/10W 1/4W 1/2W 1W |
| Max Working Voltage | 3000V |
| Max Overrload Voltage | 4000V |
| Dielectric Withstanding Voltage | 710V |
| Operation Temperature | -55℃~+155℃ |
| storage condition | 5~30℃, 30~75%RH. |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 英文LIZ _Profile_e.pdf |
| 丽智_Compan_Profile.pdf | |
| Data Sheet | Liz_CV.pdf |
| Electronic | 丽智LIZ-Electronic.pdf |
| 1_LIZ麗智電子產品目錄2020 Q3.pdf | |
| Safety certification | LIZ_CV_UL.pdf |
| RoHs Report | LIZ_RZ_ROHS.pdf |
| REACH Report | LIZ_RZ_REACH.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-26

HR0402F45K3Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,45.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F150RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,150R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K76Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.76K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F51K1Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,51.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F442KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,442K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F23K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,23.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K99Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.99K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K01Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.01K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F143RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,143R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K05Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.05K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J11K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,11K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F118RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,118R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J36K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,36K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K64Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.64K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F30K1Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,30.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F430RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,430R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F36K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,36.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F374RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,374R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.3M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K43Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.43K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in