✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0603-10M0J1X001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0603J10M0P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0603 |
| Resistance Value : | 10MΩ(10MR) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| Voltage Rating : | DC350V |
| Resistance Power : | 1/10W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0603 ,10M ,±5% ,1/10W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,350V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _HR.pdf |
| ever_HR..U Series.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-19

HR0402F56K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,56K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J160RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,160R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J27K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,27K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K54Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.54K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.6M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F392RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,392R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F30K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,30.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J43K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,43K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1M80Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.8M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F133RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,133R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F16K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,16K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K76Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.76K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1M20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.2M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J4M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.3M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F14K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,14K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F237KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,237K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J430KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,430K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F37K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,37.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F301RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,301R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F634KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,634K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in