✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0603-12K0J1X001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0603J12K0P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0603 |
| Resistance Value : | 12KΩ(12KR) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| Voltage Rating : | DC350V |
| Resistance Power : | 1/10W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0603 ,12K ,±5% ,1/10W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,350V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _HR.pdf |
| ever_HR..U Series.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-29

HR0402F200RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,200R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F243RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,243R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F124RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,124R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K22Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.22K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F27K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,27K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F102RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,102R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J180RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,180R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F330KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,330K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F232RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,232R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F300KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,300K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.6K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J120RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,120R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F68K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,68K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F26K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,26.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F150RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,150R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F66K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,66.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F33K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,33K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F18K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,18.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F309KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,309K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J27K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,27K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in