✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0603-12K4F1X001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0603F12K4P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0603 |
| Resistance Value : | 12.4KΩ(12.4KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC350V |
| Resistance Power : | 1/10W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0603 ,12.4K ,±1% ,1/10W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,350V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| EVER OHMS _HR.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-14

HR0402F48K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,48.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2M70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.7M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K22Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.22K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F536KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,536K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F365KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,365K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K12Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.12K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J13K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,13K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F39K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,39.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F191KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,191K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F12K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,12K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F49K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,49.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.3M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F165RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,165R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1M00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F280KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,280K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F16K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,16.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F620KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,620K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F140KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,140K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F210KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,210K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in