✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0603-174KF1X001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0603F174KP05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0603 |
| Resistance Value : | 174KΩ(174KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC350V |
| Resistance Power : | 1/10W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0603 ,174K ,±1% ,1/10W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,350V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _HR.pdf |
| ever_HR..U Series.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-29

HR0402J3K30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.3K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F487KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,487K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F221RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,221R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F27K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,27K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F120KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,120K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F332RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,332R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F47K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,47K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F178KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,178K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K90Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F523RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,523R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F274KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,274K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J150KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,150K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F187KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,187K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K24Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.24K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F576KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,576K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F402RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,402R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J18K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,18K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K12Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.12K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in