✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0603-19K6F1X001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0603F19K6P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0603 |
| Resistance Value : | 19.6KΩ(19.6KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC350V |
| Resistance Power : | 1/10W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0603 ,19.6K ,±1% ,1/10W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,350V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-16

HR0402F45K3Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,45.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J4M70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.7M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K42Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.42K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F22K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,22K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F127KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,127K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K07Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.07K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F374RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,374R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F511KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,511K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F64K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,64.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J390KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,390K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K69Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.69K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F15K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,15.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F165RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,165R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J5M10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.1M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J18K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,18K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J300RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,300R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F665KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,665K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F26K1Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,26.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F270KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,270K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in