✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-34K0F1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F34K0P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 34KΩ(34KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,34K ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-01

HR0402F178RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,178R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2M00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F62K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,62K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F255KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,255K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F464RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,464R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K83Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.83K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1M00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F220RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,220R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F107KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,107K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F32K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,32.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F11K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,11K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J360KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,360K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F576RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,576R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F374RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,374R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F383KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,383K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J180KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,180K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J10M0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,10M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3M90Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.9M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F162KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,162K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F42K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,42.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in