✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-390KF1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F390KP05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 390KΩ(390KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,390K ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-05

HR0402F270RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,270R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F430RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,430R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F604RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,604R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F143KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,143K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F52K3Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,52.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F47K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,47.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F174KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,174K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J16K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,16K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F576KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,576K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F348KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,348K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F22K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,22K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K80Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.8K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F20K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,20K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J130RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,130R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F357RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,357R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.1M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F10K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,10K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F61K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,61.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F130RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,130R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in