✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-3K24F1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F3K24P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 3.24KΩ(3.24KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,3.24K ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12

HR0402F1K58Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.58K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F47K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,47.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F54K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,54.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F107RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,107R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F53K6Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,53.6K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.3M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F107KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,107K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F619KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,619K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F680KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,680K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F45K3Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,45.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F620KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,620K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3M60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.6M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F102RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,102R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J160RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,160R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K87Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.87K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J300KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,300K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F127KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,127K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J62K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,62K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F240KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,240K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J680RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,680R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in