✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-3M60F1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F3M60P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 3.6MΩ(3.6MR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,3.6M ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-09

HR0402F3M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.3M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J51R0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,51R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J220KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,220K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F237RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,237R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F12K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,12.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K69Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.69K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F31K6Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,31.6K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J110RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,110R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F301KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,301K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J100KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,100K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K15Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.15K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F237KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,237K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F240KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,240K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2M70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.7M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J5K10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.1K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K16Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.16K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F64K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,64.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F133RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,133R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F14K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,14.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F33K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,33K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in