✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-3M90F1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F3M90P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 3.9MΩ(3.9MR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,3.9M ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-04

HR0402F26K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,26.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3M90Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.9M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2K70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.7K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.3M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K90Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F40K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,40.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F220RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,220R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J360RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,360R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F243KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,243K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F66K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,66.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2M70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.7M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K36Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.36K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1K20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.2K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F360KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,360K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K50Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F316KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,316K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F562KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,562K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F13K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,13K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F160KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,160K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F20K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,20K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in