✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-43K2F1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F43K2P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 43.2KΩ(43.2KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,43.2K ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-27

HR0402F590RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,590R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K16Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.16K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J27K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,27K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F158KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,158K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F21K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,21K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F560KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,560K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F107KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,107K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K18Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.18K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F39K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,39K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J430RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,430R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F475RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,475R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F130RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,130R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.3M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F47K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,47.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F340KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,340K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J330KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,330K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J16K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,16K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in