✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-4K53F1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F4K53P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 4.53KΩ(4.53KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,4.53K ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _HR.pdf |
| ever_HR..U Series.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-07

HR0402J10K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,10K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F38K3Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,38.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F143KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,143K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J27K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,27K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F487KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,487K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F665RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,665R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K54Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.54K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F549KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,549K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F60K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,60.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F392KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,392K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1M20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.2M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F330KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,330K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F165KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,165K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J330RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,330R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J120RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,120R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F34K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,34K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J5K10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.1K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K49Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.49K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.3M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F357RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,357R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in