✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-52R3F1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F52R3P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 52.3Ω(52.3R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,52.3R ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| EVER OHMS _HR.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-05

HR0402F102RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,102R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F549RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,549R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J33K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,33K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K05Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.05K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J4K30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.3K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1K30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.3K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2M70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.7M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3M60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.6M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F243RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,243R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F287RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,287R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F562KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,562K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F100RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,100R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F261RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,261R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F182KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,182K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F536KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,536K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K50Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J120KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,120K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K62Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.62K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K43Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.43K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F13K3Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,13.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in