✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-576KD1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805D576KP05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 576KΩ(576KR) |
| Resistance Tolerance : | ±0.5% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,576K ,±0.5% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| EVER OHMS _HR.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-16

HR0402J470RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,470R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F178KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,178K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F280RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,280R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F34K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,34K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3M00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F226RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,226R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2M20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.2M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K74Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.74K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F523KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,523K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F499KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,499K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F16K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,16.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M50Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.5M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F130RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,130R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5M60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.6M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F66K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,66.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F619RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,619R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K26Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.26K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F576KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,576K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F287RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,287R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2K20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.2K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in