✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-61K9F1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F61K9P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 61.9KΩ(61.9KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,61.9K ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-04

HR0402F475RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,475R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F390RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,390R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F18K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,18.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F324KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,324K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F32K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,32.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F133RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,133R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J160KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,160K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K49Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.49K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F33K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,33K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K87Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.87K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F523RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,523R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K76Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.76K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F158KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,158K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F140RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,140R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K58Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.58K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K02Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.02K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K53Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.53K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K90Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F13K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,13.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F46K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,46.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in