✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-620RF1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F620RP05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 620Ω(620R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,620R ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-16

HR0402F2K80Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.8K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K40Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F620KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,620K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.6K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K62Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.62K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J47R0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,47R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F102RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,102R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K01Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.01K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F536KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,536K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1M00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J51R0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,51R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.6K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.3M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J12K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,12K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J18K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,18K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F61K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,61.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2M00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K90Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F62K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,62K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1M20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.2M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in