✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-64K9F1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F64K9P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 64.9KΩ(64.9KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,64.9K ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-15

HR0402F5K11Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.11K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F221RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,221R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F237KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,237K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J4K30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.3K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F137KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,137K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K96Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.96K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.6K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F180KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,180K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J47R0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,47R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K02Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.02K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3M60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.6M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F634KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,634K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F47K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,47.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J120RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,120R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F432RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,432R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F130RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,130R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K87Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.87K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F28K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,28K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J11K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,11K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F187RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,187R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in