✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-6M20F1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F6M20P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 6.2MΩ(6.2MR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,6.2M ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-17

HR0402F20K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,20.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J4M70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.7M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F56K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,56K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F113RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,113R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K87Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.87K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K43Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.43K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.2M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J51K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,51K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F453RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,453R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F301KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,301K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F37K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,37.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F392KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,392K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J5M60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.6M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F18K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,18.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F15K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,15K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J470RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,470R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F12K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,12.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F110KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,110K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F169RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,169R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in