✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-732KF1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F732KP05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 732KΩ(732KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,732K ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-17

HR0402F4K99Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.99K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F140KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,140K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1K50Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.5K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F59K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,59K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.6K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F402KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,402K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F221RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,221R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F150KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,150K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F118RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,118R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F42K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,42.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F267KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,267K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J200KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,200K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F14K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,14.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F383RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,383R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2M70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.7M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F61K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,61.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J13K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,13K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F51K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,51K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in