✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-88R7F1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F88R7P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 88.7Ω(88.7R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,88.7R ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _HR.pdf |
| ever_HR..U Series.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-06

HR0402F402RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,402R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F45K3Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,45.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F56K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,56K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K22Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.22K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F102KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,102K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F316RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,316R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J680KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,680K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K13Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.13K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J16K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,16K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J4K70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.7K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F210KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,210K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K11Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.11K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.3M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K42Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.42K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K65Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.65K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F280KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,280K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F487RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,487R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J100KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,100K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J24K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,24K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F162KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,162K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in