✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-8K25F1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F8K25P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 8.25KΩ(8.25KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,8.25K ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _HR.pdf |
| ever_HR..U Series.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-17

HR0402F2K32Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.32K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2M20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.2M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F348KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,348K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F10K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,10.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F102KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,102K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F681KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,681K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K18Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.18K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F124RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,124R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K37Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.37K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F120RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,120R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F523KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,523K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J330RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,330R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F154KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,154K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F102RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,102R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F232KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,232K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F274KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,274K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F14K3Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,14.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F62K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,62K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F121KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,121K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F64K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,64.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in