✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-9K31F1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F9K31P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 9.31KΩ(9.31KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,9.31K ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| EVER OHMS _HR.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12

HR0402F390RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,390R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M80Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.8M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F174RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,174R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J510RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,510R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F191RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,191R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J22K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,22K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J330KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,330K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F274KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,274K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F15K8Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,15.8K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J270KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,270K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J110KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,110K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F16K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,16.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F32K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,32.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K99Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.99K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F16K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,16.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.6K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F270KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,270K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F52K3Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,52.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J51R0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,51R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F255KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,255K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in