✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-1206-10M0F1V001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR1206F10M0P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 1206 |
| Resistance Value : | 10MΩ(10MR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1/4W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,1206 ,10M ,±1% ,1/4W(0.25W) ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-11

HR0402F412RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,412R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2K40Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.4K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F121RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,121R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F10K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,10K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F280RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,280R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F620RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,620R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.6K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F243RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,243R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F43K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,43K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F287RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,287R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F390KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,390K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K05Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.05K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F30K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,30K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F61K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,61.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F215RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,215R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J22K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,22K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K15Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.15K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F14K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,14K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F30K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,30.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in