✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-1206-10M0J1V001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR1206J10M0P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 1206 |
| Resistance Value : | 10MΩ(10MR) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1/4W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,1206 ,10M ,±5% ,1/4W(0.25W) ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-14
Quantity
Unit Price
5
$0.043864
50
$0.032898
200
$0.027415
1000
$0.021932
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

HR0402F324KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,324K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J100RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,100R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F226KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,226K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F26K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,26.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F16K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,16.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K16Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.16K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K90Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F523KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,523K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J390RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,390R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J12K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,12K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F205KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,205K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J5M10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.1M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F121KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,121K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F140KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,140K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F10K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,10K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K02Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.02K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F332KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,332K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F619RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,619R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F127RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,127R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J110RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,110R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in