✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-1206-110RJ1V001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR1206J110RP05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 1206 |
| Resistance Value : | 110Ω(110R) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1/4W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,1206 ,110R ,±5% ,1/4W(0.25W) ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-16

HR0402J620KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,620K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1M50Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.5M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.6K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5M10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.1M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J220KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,220K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J510KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,510K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F619KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,619K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1K10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.1K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F44K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,44.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J33K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,33K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F107KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,107K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F237KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,237K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F174RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,174R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.6K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F105KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,105K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F15K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,15K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F649RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,649R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F124KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,124K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F294KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,294K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in