✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-1206-121KD1V001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR1206D121KP05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 1206 |
| Resistance Value : | 121KΩ(121KR) |
| Resistance Tolerance : | ±0.5% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1/4W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,1206 ,121K ,±0.5% ,1/4W(0.25W) ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-27

HR0402F63K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,63.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F40K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,40.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F430RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,430R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K58Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.58K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K07Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.07K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2M70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.7M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F61K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,61.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J100RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,100R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F309RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,309R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F510RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,510R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F120KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,120K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F37K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,37.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F21K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,21K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J300RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,300R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J270KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,270K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J120KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,120K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F360KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,360K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K32Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.32K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F619KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,619K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in