✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-1206-121RF1V001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR1206F121RP05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 1206 |
| Resistance Value : | 121Ω(121R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1/4W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,1206 ,121R ,±1% ,1/4W(0.25W) ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-10

HR0402F453RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,453R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F576KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,576K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J13K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,13K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K94Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.94K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J110RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,110R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F39K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,39.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K62Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.62K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F191KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,191K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F45K3Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,45.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F107KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,107K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F232RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,232R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J470RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,470R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J150KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,150K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K27Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.27K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J430RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,430R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F357KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,357K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F523KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,523K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F57K6Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,57.6K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J300RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,300R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in