✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-1206-127KD1V001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR1206D127KP05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 1206 |
| Resistance Value : | 127KΩ(127KR) |
| Resistance Tolerance : | ±0.5% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1/4W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,1206 ,127K ,±0.5% ,1/4W(0.25W) ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-27

HR0402F4M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.3M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J390KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,390K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K24Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.24K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J20K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,20K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F113KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,113K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F43K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,43K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F499RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,499R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J33K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,33K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F118RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,118R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.6K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F210RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,210R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F249RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,249R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F21K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,21.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F681RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,681R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J220KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,220K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F374KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,374K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J36K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,36K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J100KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,100K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F390KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,390K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F523KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,523K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in