✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-200RF1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F200RE04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 200Ω(200R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,200R ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

HR0402F196RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,196R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K16Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.16K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F174RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,174R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F147RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,147R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F287KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,287K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J360RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,360R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F453KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,453K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K78Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.78K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2K40Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.4K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F49K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,49.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1K80Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.8K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2K20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.2K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F39K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,39K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J47K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,47K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J560RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,560R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F287RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,287R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F221KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,221K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M80Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.8M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.1M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K61Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.61K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in