✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-220RJ1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512J220RE04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 220Ω(220R) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,220R ,±5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _HR.pdf |
| ever_HR..U Series.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-15

HR0402F4K70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1K50Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.5K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F160KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,160K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F11K8Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,11.8K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J56R0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,56R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F294KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,294K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2M40Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.4M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F21K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,21K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F464KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,464K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F165KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,165K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F174RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,174R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F35K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,35.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F681RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,681R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F174KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,174K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F10K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,10.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F220KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,220K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F237KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,237K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F20K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,20.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F24K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,24K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1M20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.2M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in