✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-27K4F1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F27K4E04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 27.4KΩ(27.4KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,27.4K ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| EVER OHMS _HR.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-14

HR0402F360RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,360R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F102RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,102R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F604RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,604R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F360KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,360K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J200KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,200K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J11K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,11K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K32Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.32K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F383KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,383K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F330RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,330R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F169KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,169K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F412KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,412K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F536RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,536R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F340KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,340K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F160KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,160K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F357RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,357R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F523RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,523R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F200KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,200K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.6K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F12K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,12.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K74Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.74K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in