✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-2M40J1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512J2M40E04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 2.4MΩ(2.4MR) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,2.4M ,±5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-17

HR0402J12K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,12K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F160RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,160R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1K20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.2K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F357RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,357R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F412RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,412R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J10K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,10K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F130KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,130K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J51K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,51K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F511KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,511K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F64K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,64.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.3M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K43Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.43K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J510KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,510K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J18K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,18K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2K40Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.4K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F220RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,220R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F17K8Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,17.8K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F56K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,56K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F48K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,48.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3K30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.3K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in