✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-332RF1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F332RE04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 332Ω(332R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,332R ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-14

HR0402F43K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,43K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F215KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,215K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J390KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,390K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F294KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,294K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J18K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,18K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F274RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,274R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F432KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,432K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K32Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.32K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J330KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,330K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F316KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,316K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F470KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,470K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5M10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.1M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F357RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,357R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M50Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.5M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J4M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.3M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F309RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,309R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K43Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.43K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K65Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.65K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F200KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,200K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in