✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-360RJ1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512J360RE04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 360Ω(360R) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,360R ,±5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-13

HR0402F44K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,44.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F255KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,255K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F15K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,15K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F267RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,267R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F105RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,105R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J300RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,300R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F210KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,210K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F22K6Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,22.6K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F562RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,562R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F357KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,357K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K32Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.32K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F365KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,365K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F665KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,665K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K65Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.65K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K37Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.37K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2M40Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.4M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F270RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,270R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F475RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,475R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in