✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-36K0J1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512J36K0E04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 36KΩ(36KR) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,36K ,±5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

HR0402J330KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,330K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F18K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,18.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F18K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,18.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F147KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,147K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F154RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,154R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F237RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,237R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2K70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.7K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F33K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,33K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F19K1Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,19.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F255KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,255K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2M70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.7M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K42Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.42K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F187KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,187K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K55Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.55K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K74Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.74K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K50Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.6K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J100RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,100R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in