✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-3M60F1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F3M60E04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 3.6MΩ(3.6MR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,3.6M ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _HR.pdf |
| ever_HR..U Series.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-15

HR0402F267KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,267K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J4K30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.3K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J620KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,620K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F133RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,133R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F46K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,46.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1K30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.3K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F158KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,158K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F562KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,562K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F196KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,196K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J47R0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,47R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F422KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,422K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F17K8Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,17.8K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J5M10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.1M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2K40Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.4K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K05Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.05K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J150KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,150K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F137RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,137R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J220RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,220R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in