✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-402KD1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512D402KE04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 402KΩ(402KR) |
| Resistance Tolerance : | ±0.5% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,402K ,±0.5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _HR.pdf |
| ever_HR..U Series.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-06

HR0402F261KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,261K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F61K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,61.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J300RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,300R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K69Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.69K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F143KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,143K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1K20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.2K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1M50Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.5M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J270KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,270K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K32Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.32K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J150RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,150R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F390KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,390K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F30K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,30K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.3M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F392KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,392K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F576KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,576K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F309KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,309K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F15K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,15K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F121RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,121R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F215KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,215K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in