✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-402RF1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F402RE04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 402Ω(402R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,402R ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| EVER OHMS _HR.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-30

HR0402J360KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,360K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1K30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.3K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F340RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,340R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F243KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,243K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F43K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,43.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F267KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,267K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F187RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,187R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F11K3Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,11.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.3M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F137RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,137R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F324RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,324R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F475RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,475R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F180KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,180K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F124KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,124K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F59K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,59K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F205KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,205K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K01Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.01K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F360RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,360R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F22K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,22K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J11K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,11K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in