✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-422KF1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F422KE04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 422KΩ(422KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,422K ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| EVER OHMS _HR.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-13

HR0402J4M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.3M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F178RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,178R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F316RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,316R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F330KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,330K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F453RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,453R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F110KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,110K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F210RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,210R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F470KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,470K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F590RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,590R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F499KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,499K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J27K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,27K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F390RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,390R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F43K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,43K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F20K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,20K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F324RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,324R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F464RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,464R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K05Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.05K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F374RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,374R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F10K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,10.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F113KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,113K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in