✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-47R0F1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F47R0E04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 47Ω(47R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor2512 ,47R ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,500V ,EVER-HR |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| EVER OHMS _HR.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-01

HR0402F280KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,280K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F35K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,35.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K40Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F309RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,309R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F475RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,475R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.6K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3K00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J300KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,300K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J18K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,18K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F237RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,237R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K53Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.53K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F27K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,27K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F620KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,620K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K74Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.74K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F332KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,332K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F48K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,48.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F16K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,16K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F523RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,523R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K02Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.02K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F36K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,36.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in