✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-47R0J1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512J47R0E04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 47Ω(47R) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,47R ,±5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _HR.pdf |
| ever_HR..U Series.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-15

HR0402J390RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,390R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F383KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,383K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F287RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,287R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J200RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,200R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F432KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,432K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J150RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,150R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F604KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,604K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F412RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,412R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F124RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,124R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F221KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,221K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F330KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,330K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.2M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J5K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.6K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1M50Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.5M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F36K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,36K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F220KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,220K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F107RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,107R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K76Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.76K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F464KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,464K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F619RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,619R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in