✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-4K22F1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F4K22E04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 4.22KΩ(4.22KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,4.22K ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _HR.pdf |
| ever_HR..U Series.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-07

HR0402F48K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,48.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K43Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.43K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.3M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F30K1Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,30.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J56K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,56K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J4K70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.7K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F36K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,36K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.6K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J130KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,130K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F113KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,113K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K53Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.53K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K64Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.64K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K37Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.37K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F357RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,357R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J240RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,240R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J47K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,47K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J200RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,200R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J5K10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.1K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J180KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,180K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5M60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.6M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in