✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-4K99F1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F4K99E04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 4.99KΩ(4.99KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,4.99K ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| EVER OHMS _HR.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-18

HR0402J1K50Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.5K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K32Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.32K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F205KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,205K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J360RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,360R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J150RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,150R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F20K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,20.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J560RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,560R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F237KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,237K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F30K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,30K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F634KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,634K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F22K1Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,22.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F21K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,21.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F51K1Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,51.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F130RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,130R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2M20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.2M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F340RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,340R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F392KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,392K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F619KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,619K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in