✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-4M30F1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F4M30E04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 4.3MΩ(4.3MR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,4.3M ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| EVER OHMS _HR.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-14

HR0402J5K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.6K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J270KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,270K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K87Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.87K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F261KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,261K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F64K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,64.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F255RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,255R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F39K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,39.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F18K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,18.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2M20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.2M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J220RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,220R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J300KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,300K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K24Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.24K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F124RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,124R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F383RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,383R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F17K8Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,17.8K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F196KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,196K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3M60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.6M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K01Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.01K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F215RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,215R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F200KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,200K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in